Laps väriseb 19.08.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mure selline, et tütrel (2a7k) on viimasel ajal tekkinud mingid värinad. Panin seda esimest korda tähele u 2 kuud tagasi 2-3 päeva jooksul. Siis rohkem ei näinud kuni tänaseni, mil nägin seda taas 2 korda paaritunnise vahega. Värin on kätes sellisel hetkel, kui käed on ette välja sirutatud (võib ka muidugi olla, et ma panen seda ainult sel hetkel tähele), kas siis hoiab mul käest kinni või võtab midagi kusagilt vms. Värin kestab mõne sekundi, kindlasti mitte üle 5 sek. Näos ei muutu sel hetkel midagi ja ta räägib ka samal ajal edasi. Värin ei ole mitte ainult labakätes, vaid seda on tunda ka õlgadest kinni hoides. Ise ta seda tähele ei pane.
Muidu on laps väga hästi arenenud, räägib täiesti vabalt, on väga julge ja asjalik.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
võimaluse korral palun tehke lapsest selle värina ajal video ning pöörduge kindlasti lasteneuroloogi vastuvõtule, et nende värinate olemust täpsustada.
Lugupidamisega,
Anu Sööt