1,5 aastasel lapsel käib pea ringi 06.05.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu 1,5 aastasel lapsel on mõned korrad olnud tasakaaluhäired. Ütleb "keeru-keeru" ja kui lasen tal kõndida, siis ei suuda ta seda sirgelt teha ning tahab sülle. Mõne minuti möödudes on kõik jälle korras. Areng on tal pigem selline kiiremapoolne - ta on väga toimekas, tahab kõike ise teha, räägib 4-5 sõnaliste lausetega ja sõnavara on suur. Söögiisu on hea (hetkel isegi väga hea) ning sööb mitmekesiselt ning tervislikult.
Kas tegemist võib olla lihtsalt mingisuguse kasvamisega seotud mööduva nähtusega või peaks siiski muretsema?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
selliste hoogude esinemise puhul soovitan siiski uuesti pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule. Arvan, et tuleks teha peast MRT kui seda ei tehtud , korrata EEG ning laps uuesti üle vaadata.
Lugupidamisega,
Anu Sööt