Kaksikute istuma ja käputama hakkamine 02.10.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Käisin eelmisel teisipäeval kaksikute tüdrukutega Paides taastusraviarsti juures. Kaksikutega on seis selline, et ühel on 7 hammast väljas, teisel 2, nüüd just praegu muudkui tulevad. Üks kaksik rullib end kõhult seljale ja vastupidi, roomab ja "kiigub", et alustada varsti käputamist ja sätib ka jalga, et istuma hakata, aga ei istu veel. Teine kaksik, see, kellel on 2 hammast väljas (tal tulevad need hirmsa nutuga ja suure läheduse vajadusega), keerab end seljalt kõhule (kõhult seljale tagasi pöörab vaid voodis omale meeldiva uneasendi otsimiseks), roomab ja liigub käpuli aeg-ajalt 1 m, aga üldiselt mitte, pigem roomab ja ei istu. Lükkab jalga tahapoole, et proovib, aga ei. Ja rääkides seda kõike taastusraviarstile, sain sealt vastuseks - tugevate mahajäämustega. Pöörama hakkasid lapsed 4 k ja 3 näd, roomama üks 5-kuuselt, teine 7-kuuselt. Arst ei olnud absoluutselt rahul, et sellises vanuses laps peab istuma ja saatis meid perearsti juurde lasteneuroloogile saatekirja võtma, et midagi võib viga olla. Rääkis võimalikust aju-uuringust. Ma olen sellest siiani nii häiritud, ma teadsin siiani, et kõik on normi piires. Lapsed sündisid 37. nädalal keisriga ilma ühegi komplikatsioonita, haiglas viibisime sünnitusjärgselt 6 päeva, nii mitu päeva seetõttu, et rinda ei jaksatud imeda ja temperatuuri hoidmine oli nadi, lisaks veel jaanuarikuu külm aeg.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Teie kirjelduse alusel saan öelda, et lastel on keskmisest motoorsest arengust väike mahajäämus, mis ei pruugi üldse oluline olla. Neuroloogi aga võiksite külastada, et läbivaatuse järel täpne vastus saada.
Edu Teile!
Luguipidamisega,
Anu Sööt