Varvastel käimine 16.02.11 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 3a. tütar kõnnib pidevalt kikivarvastel. Ta ei käi terve päev varvastel, aga minu arust on seda varvastel käimist ikka jube palju. See on sellest ajast, kui ta käima hakkas. Imikueas käisime ka võimlemas kahel korral, oli jalgades lihaspinge (10 päeva ja siis oli mõni kuu vahet ja siis jälle 10 päeva ). Perearst ütles, et see varvastel käimine kasvab ise välja, et pole põhjust muretseda. Kas see tõesti on nii, et lihtsalt ühel heal päeval minu laps ei kõnni enam varvastel või peaksin ikka pöörduma erialaarsti poole? Ette tänades, K.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast!
Soovitan siiski pöörduda lapsega neuroloogi vastuvõtule, sest põhjusi, miks laps kõnnib varvastel, on palju. Enamikel juhtudel on tõesti tegemist nn." välja kasvava" probleemiga.
Lugupidamisega,
Anu Sööt