10kuune laps venitab ennast põrandal 06.01.10 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mu 10kuune laps paneb mind muretsema. Juba mitmendat kuud venitab ta ennast põrandal, mõni päev tihedamini, teine päev jälle vähem. Näeb see välja siis nii, et ta on kõhuli põrandal, käed ette sirutatud, pea tavaliselt kuklas. Ja nii ta on põrandal, vahel isegi minuti. Üritan siis teda jälle muude tegevuste juurde suunata, mängida temaga. Aga mõne aja pärast hakkab jälle ennast venitama.
Laps ise on tubli, käib tugede najal, jutustab ja teeb palju asju järgi, mida talle ette näitan.
Oskate ehk soovitada, mida ette võtta või kuhu poole pöörduda?
Olen väga mures juba!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
selline kõhuli venitamine on lapse jaoks mäng, võib-olla kasutab ta sellisel moel ka iseenda rahuldamist, rahustamist. Kui see tegevus on katkestatav, siis ei ole muretsemiseks põhjust. Laps kasvab sellisest tegevusest välja.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt