5 aastasel raske emast lahkuda 29.09.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu tütar on praegu 5a. Sünnist saati on ta hästi emmekas olnud, aga muidu hästi arenenud ja tubli tüdruk. Lasteaeda läks 3 a ja 4kuuselt, kohanes lasteaiaga üle ootuste väga hästi, hommikused väiksed nutmised olid, aga ei midagi hullu. Samal ajal hakkas käima ka tantsutrennis, väga meeldis. Kuid nüüd umbes kevadest on selline probleem, et kuigi me lepime nt kokku, et ma tulen talle enne lõunaund lasteaeda järele, küsib ta mitu korda üle, et kas ma ikka tulen ja kas see on ikka kindel ja ega sa ju ei jäta mind sinna jne jne (me ei ole teda kunagi kuhugi unustanud). Tantsutrennis hakkab nutma ja ei taha saali minna, et kas ma ikka ootan teda ja üldse on tal raskusi nagu minust lahkumisega, kui see hetk on möödas ja mind enam vaateväljas pole, siis on kõik korras. Kui ma küsin ta käest hiljem, et miks sa nutad, siis ta vastab, et ma tahtsin sind. Talle meeldib mängida oma sõpradega, aga ainult enda kodus, teistele külla tahab minna ainult koos minuga. Mul ongi mure, et kas see käitumine on lihtsalt tema iseloomust sõltuv või peaks pöörduma psühholoogi poole?
Suur aitäh! Üks mures ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Soovitan kindlasti pöörduda psühholoogi poole. Midagi on Teie lapse elus juhtunud, et ta teist ülemäära kinni hoiab.
Psühholoog näeb kindlasti asju erapooletumalt ja oskab nõu anda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt