Jalgade ristitamine 25.08.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Meie peagi aastaseks saav poiss viskab ennast tihti selili ja hakkab jalgu ristitama,seejuures on ise täiesti pinges ja näost punane. Hakkas see kõik peale 10 kuud. Käisime ka neuroloogi juures ning rääkisin talle sellest,aga ta ei öelnud selle kohta midagi. Kas see on probleem ja kuidas sellest lahti saada? Üritan ta tähelepanu mujale viia kui märkan, aga laps siis saab pahaseks ja hakkab nutma. Ta meil ka kergelt spastiline, hoiab varbaid sissepoole, areng pisut aeglane,käib massöör.

Lugupidamisega
Kristi

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere Kristi,
aitäh küsimast! Kirjelduse põhjal arvan, et tegemist on lapseea onanismiga. Tegemist on lapse tavapärase arenguetapiga.
Soovitan tema tähelepanu sellelt tegevuselt muu huvitavaga kõrvale juhtida.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt