Füüsiline areng 29.07.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Poiss sai täna 11 kuuseks ja tema füüsiline areng pole suurem asi, roomab küll 9ndast kuust kõhuli,istub poolkülili, keerab igati,muidu aktiivne poiss mängib autodega.Oleme teinud läbi ühe massaazikuuri,tänu millele hakkas poiss roomama. Võtab küll vahel käputamisasendi,aga ei jaksa käputada,massöör ütles,et selg ja õlavööde nõrk. Kui istuma panna siis kukub ümber 10 sekundi pärast. Otsustasime ,et teeme läbi veel ühe massaazikuuri. Laps tuli ilmale vaakumiga, esile kutsutud sünnitusega, apgariks oli 9. Mul on selline küsimus kas apgari hinne näitab ka sünnitusel võimaliku hapnikupuudust mille tagajärjel on laps füüsilise arenguga mahajäänud. Sünnitusprotsess lootevee avamisest kestis 13 tundi. Mis oleks parem ravi,et laps arengus järgi jõuaks. Poiss on sünnist saati vähese unega ja tihti pinges. Kas on vaja ka täiendavaid lisauuringuid?
Lugupidamisega
Kristi

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Aeglase motoorse arenguga lapsele on vaja beebide võimlemist. Samuti on soovitav basseinis ujutamine. Teie lapse motoorika areng ei ole nii oluliselt maha jäänud, et peaksite muretsema.
Lasteneuroloogiga on soovitav siiski konsulteerida.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt