3-a tüdruk 20.01.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mure selles, et juba väiksemana(u. 1-a )laps ehmatas aegajalt kõvemate häälte peale(müra või kui mängis rahulikult ja temaga rääkima hakati). Enam seda eriti ei esine(väga harva). Esinevad ka nn. hüsteerilised värinad(kui läheb endast välja või ei saa midagi, siis hakkab kisama ja pead ja käsi väristama). Rääkisin sellest lapse arstile ja tema ütleski, et need nn. hüsteerilised värinad ja need mööduvad ilmselt lapse kasvades. Nüüd olen aga hakanud vaatama(varem on ka ilmselt seda olnud aga pole tähelepanu pööranud), et kui laps hommikul unest äratada , siis esimesed liigutused on sellised värinatega . Eriti on seda näha kui on vaja hommikul üles tõusta ja ta teise teise tuppa läheb. Siis see kõndimine on selline värinaga vms. Kui laps ärkab ise unest(ilma une pealt äratamiseta), siis ei esine värinaid.
Kas need asjad (hüüsteerilised värinad , need aegajalt ehmumised ja need hommikused ülesäratamised)on omavahel seotud ja mööduvad või peaks oma arstilt paluma saatekirja neuroloogile?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Tõenäoliselt on siiski tegemist nn funktsionaalsete värinatega, kuid soovitan siiski lasteneuroloogi vastuvõtule tulla.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt