Poisslapse mälu ja käitumisprobleemid 09.04.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mul mure oma poja pärast, kes juunis saab 6 aastaseks. Kasvatasin teda kuni eelmise aastani üksi ja poiss oli kõigest väga huvitatud ning talle jäi väga palju asju meelde- elasime Tallinnas. Eelmine aasta toimus me elus palju muudatusi:
1) leidsin endale elukaaslase, keda mu poeg algusest peale usaldab ja armastab
2)Kolisime Tallinnast Kuusalu valda oma majja elama - sellle valimisel osales ka mu poeg
3)Poja läks teise lasteaeda
4)Perre sündis väike tüdruk - poja armastab õde kõige rohkem ja hoiab ning mängib temaga meelsasti
Viimasel ajal , aga ei suuda ta keskenduda ega kuulata, mida talle räägitakse. Ka asjad, mida vaja meelespidada - lihtsalt ununevad ära( tema selgitus )
Kardan, et äkki oleme pojaga liiga ranged - elukaaslane on militarist ja nõuab ka päris palju.
Äkki peaksime siiski psüholoogi poole pöörduma, et ennetada midagi tõsisemat?

Teie poolset vastust ootama jäädes,
Kristi

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere Kristi,
aitäh pöördumast! Lapse elus on toimunud korraga väga palju muutusi-ka meeldivate muutustega on vaja harjuda. Lapse muutumine viitab temale liiga suurele stressile. Katsuge leida aega ainult poja jaoks mingi aeg iga päev ning tehke temaga koos midagi meeldivat. Kallistage oma poega ja väljendage armastust ka suusõnal.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt