Lapse liikumine 08.04.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Seitsmekuune laps ei käputa, rooma ega istu ilma toeta. Kas peaks muretsema? Samas likõhuli olles lükkab end üles ja liigub külg ees ilusasti ning teeb ringe. Samuti on tegelikult veidi laisavõitu - liigutab end siis kui on mingi huvitav asi vaja kätte saada, liikumine iseenesest huvi ei paku...

Samas on tal püsivust tegeleda niisama mänguasjadega. Kas see võib olla nn asendustegevus roomamisele?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan lapsega minna võimlema, et soodustada lapse liikumise arengut. Võite ka ise võimelda kui see on käepärasem.Võimalusi on mitmeid.
Edu Teile! Ärge muretsege!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt