Mure poja pärast 23.01.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Poja sündis ca 2 nädalat peale tähtaega, raseduse ajal oli kõik ok. aga esilekutsumisel läksid lapse südametoonid alla 100. Tehti kohe keiser. Agpar oli 7/8, veed täiesti rohelised ja platsenta valge. Selgus, et nabanöör oli kasvanud keerdu ja kinnitus platsenta äärele mitte keskele, laps oli näljas ja hapnikupuuduses vist? Kaalus 3290g. Tahaksin nüüd teada mis tagajärjed võivad olla ja mis probleemidega võin silmitsi seisma hakata?? Küsisin sün.majas kohe olukorra tõsiduse üle aga ei tahetud suurt midagi rääkida, üks ütles,et nad ei hakka spekuleerima nende oleksitega! Nüüd ma siis mõtlen ennast vaikselt hulluks. Laps on 2k 10p vana, pealt näha momendil oleks nagu ok. PS kuulsin, et meil siin kohapeal praegu lasteneuroloogi ametis polegi.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Lapsel oli sündides väga lühiajaline hapniku puudus. Kui Teie laps areneb eakohaselt, siis ei ole tõesti vaja muretseda. Enamasti sellisel lühiaegsel hapniku puudusel halbu tagajärgi pole. Lasteneuroloogi vastuvõtule võiksite siiski tulla - arsti leiate Tartust või Tallinnast.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt