unetus 22.01.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen vanaema.Tütretütar on 1 aastane ja terve see aasta on ta olnud öösel unetu. Samas ta ka päeval ei maga üle 2 tunni. Ööpäevas kokku tuleb napp 10 tundi. Õhtul enne kella 12 ei ole tal üldse mingeid unemärke.Mängib rahulikult ja jookseb ringi. Kui magama jääb siis reeglina peale 1,5- 2 tundi magamist ärkab hüsteerilise nutuga ülesse. Ta on täiesti lohutamatu, midagi ei aita, lihtsalt nutab nutu lõpuni.See kestab ca 2 tundi, siis saab ta uuesti magama panna ja uni on rahutu, pidevalt vähkreb ja ärkab.Hommikul või õigemini ennelõunal ärgates on ta aga rõõmsameelne, justkui ei teaks midagi oma öistest nutuhoogudest. See on ta ema nii ära väsitanud, et see hakkab ilmselt juba mõlemile tervisele.
Lastehaiglas avastati temal lambliad, mis ei taha kuidagi ravile alluda, saab nüüd juba 3. ravikuuri. Kas see närviline uni ja öised kisahood võivad tõesti ainult lambliatest olla ?? Ehk oskate soovitada, millise eriala arsti poole võiks veel uuringuteks pöörduda. Laps ei arene ka jõudsasti. Kaal on praegu 8300 ja pikkus 76 ja peaümbermõõt 44

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan tulla lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt