alkoholi mõju lapse tervisele 19.01.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
ma esitasin küsimuse, aga vastust pole saanud, ei mõista, miks.
Kui teil küsimust alles pole, siis lühidalt öeldes oli küsimus imetamisel lapse organismi sattunud alkoholi mõju kohta lapse tervisele. laps on 2,8.Kas last jälgides on võimalik avastada mingeid võimalikke närvisüsteemi kahjustusi. Või millist laadi tervisekahjustust peaks kartma?
Loodan seekord siiski vastuse saada, sest mure on suur.
Ette tänades,
A.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et mõnekordsest alkoholi kasutamisest imetamise ajal ei tohiks lapsega midagi pöördumatut juhtuda. Alkohol teeb lapse uimaseks, võib põhjustada halba enesetunnet. Kui kasutate alkoholi pidevalt, siis peaksite imetamise lõpetama. Alkohol väiksele lapsele on mürk, kuid tõsised häired tekivad siiski kroonilisel alkoholi sattumisel lapse organismi.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt