Minu lapsel on tähelepanu häired. 09.10.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu laps on olnud juba väikeses saati aeglane.Ei suutnud teistega sammu pidada .Nüüd käib koolis ja on kolmandas klassis aga õpetajad kurdavad et ta mõtted vajuvad ära koguaeg.Ei kuula mis õpetaja räägib ja ei jõua oma tunni tööid lõpuni teha .Kogu aeg on vaja ta oma mõtte mullist välja kutsuda.Õppimisega tal otseselt raskusi pole aga halvad hinded tulevad pooleli jäävate tööde eest.Õppimis huvi tal on kadunud ja ütleb et koguaeg väsind.Omaette vaikselt olles aga ta häälitseb.Tal oleks nagu see monotoorne rahutus.Ise ta seda ei tunnista et ta oleks närvis aga kõrvalt vaatajana on seda näha ja kuulda.Ta kannab prille juba kolmandataastat mille tugevus on +6 mõlemad silmad.Kas on võimalik et se olukord võib olla tingitud nägemis häirest või hoopis valest prilli tugevusest?Mida ma pean tegema või kelle poole pöörduma et sellele probleemile vastust saada???

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan pöörduda lastepsühhiaatri vastuvõtule, et välja selgitada aegluse põhjus. Tartu Ülikooli Kliinikumis soovitan pöörduda dr. Ene Essensoni poole.