Kas tegemist lihastoonusega? 18.06.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Poeg 2a ja 9 k vana., oma vanuse kohta suhteliselt suurt kasvu. Viimasel ajal olen tähele pannud, et poeg tihti komistab ja kukub. Põlved pidevalt marraskil. Ka jookseb tihedate tippivate sammudega, ei tõsta korralikult põlvi. On see normaalne? Kolme kuusena täheldas neuroloog tal lihastoonust ja me käisime siis ujumas, masaazis ja võimlemas, asi paranes. Aastasena käima hakkamiseperioodil oli probleeme tihti varvastele ja päkkadele tõusmisega, kuid kui korralike sandaalide abiga hakkas kenasti käima. Aasta ja 8 kuuselt hakkas jooksma korralikult nn põlvi tõstes. Aga kas nüüd on tegemist jälle lihastoonusega või pole muretsemiseks põhjust, et kasvab sellest nn titekönnist välja? Kas ortopeedilised sandaalid oleks abiks või vajab laps rohkemat ravi? Küsimusi palju, kuid loodan oma murele vastuse saada. Aitähh!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et peaksite oma last siiski lasteneuroloogile näitama, kes ravivajaduse otsustab. Selles vanuses peaks laps siiski jooksma põlvi tõstes, mitte tippides.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt