lapse kaal ja toidu tagasiheide 20.10.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mulle tekitab muret lapse kaal(õigemini beebi). Sündides kaalus 3936g ja haiglast väljudes(kolmandal päeval) oli 3820g ja oli 50 cm pikk, kuuajaselt kui käisime arsti juures kaalumas, mõõtmas ja süstimas kaalus laps 3750 g ja oli 54 cm pikk. Nüüd aga saab järgmine nädal juba kuuajaseks ja kaalu pole eriti juures( kaalume kodus kuna peale söömist ajas ohtralt toitu tagasi, vahepeal nüüd ei ajanud ja nüüd siis jälle) ning eile kaalus laps hommikul 4040 g . Siin kohal tekib küsimus et kas ta mitte liiga vähe juurde ei võta? Kui palju peaks laps kaaluma kahe kuuselt, tegemist siis tüdrukuga.
Ta on ainult rinnipiima peal ja sööb kuidas kunagi, kord 100 g korraga ja kord 50 g korraga ja rohkem ei võta suusissegi. Ja on hakanud kolme tunniste vahedega sööma. Ja küsimus veel selleski et mida peaksin tegema et ta toidu tagasiheide oleks väiksem. Krooksud tulevad enam vähem ilusti välja! Aga millest see võib tingitud olla et ta vahest püsib kõik ilusti sees aga vahest mitte?
Teid ette tänades,
murelik ema.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et praegu ei ole vaja muretseda. Suhteliselt suure sünnikaaluga beebid ei võta 1.kuul palju juurde. Teete õigesti, et krooksud välja lasete. Soovitan titat veelgi pikemalt püstiasendis hoida. Kuna maolukuti on ebaküps, siis ta reageerib elavamalt siis kui laps sööb rohkem toitu.
Kui laps ka teisel elukuul vähe juurde võtab, siis soovitan pediaatri poole pöörduda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt