Epilepsia teismelistel 04.07.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Kui suur on see võimalus, et epilepsia tuleb teismelisel tagasi ? X võttis kuni neljanda eluaastani ravimeid mis tegid ta uimaseks. ta hakkas arengus maha jääma ning otsustasime 2 aastat peale suuremat hoogu, et lõpetame ravimite andmise. Nüüd on X 10- aastane ja meil on suur hirm, et see võib tagasi tulla. mitmel protsendil teismelistest on see tagasi tulnud? kuidas seda vältida? kui vanalt see kõige sagedamini juhtub?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere, aitäh küsimast! Hoogude tagasitulek sõltub hoo tüübist jne. Seda nii üheselt vastata ei saa. Tõenäosus on umbes 50:50.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt