1,7 aastase poisi lõge 30.05.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. tahaks teada kas see on normaalne et 1,7 aastase poisi lõge pole veel kinni. Perearst saatis meid ka lastearstile kus öeldi et kõik on korras et mõnel lapsel kasvabki hiljem kinni
Lõge on umbes ühe sõrme laiune. Muidu on laps väga aktiivne ja rõõmus, kuigi sõnu on küllaltki vähe. Päeva jooksul kasutab kuskil 5 sõna . Muidu oskab öelda aitäh, anna, emme, kiisu on tal kii, ei taha , ei tee...
Tahaks teada kelle poole peab pöörduma ülahuulekidaga, tundub nagu kida hakkaks tal kohe kahe hamba vahelt ja see teeb hamba vahe laiemaks. Suur aitäh vastuse eest. Kaunist kevadet soovides, väikese poisi emme

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Tavaliselt kasvab lapse lõge kinni 1,5a vanuseks, kuid alati on erandeid. Kui lapse pea ümbermõõt on eakohane ja laps areneb hästi, siis pole muretsemiseks põhjust. Last tuleks siiski kontrollida ka rahhiidi suhtes. Arvan, et ülahuule kida pärast edasi arsti poole pöördumise vajaduse peaks otsustama perearst.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt