1,4-aastane ei tee iseseisvalt ühtki sammu 04.04.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Laps kandis 5.-7.-elukuuni ortopeedilist patja, roomama hakkas 9-kuuselt, toe najal püsti ajama 11-kuuselt, käputama aastaselt. Ise püsti üritab seista umbes kuu aega, paar korda päevas, paar sekundit korraga. Samme ei tee, toe najal kõnnib, kahest käest kinni hoides ka. Ühest käest hoides kipub väga vänderdama. Olen küll lugenud, et praegu loetakse normaalseks ka 18-kuuselt käima hakkamist, aga mul on tunne, et nii aeglase edasimineku puhul minu laps kõndima selleks ajaks ei hakka. Läheme peagi taastusravi arsti juurde, kes saadab meid arvatavasti ka võimlema-ujuma, aga mida veel saaks teha? Kas peaks ka neuroloogi külastama? Mida soovitaksite, kui >Teie vastuvõtule pöörduksime? Elame väikeses kohas, massazi meil siin pole, ujuma saaks küll kaugemale sõita.
Tänan!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan kõigepealt taastusravi arsti külastada. Vaadake ära, milliseid soovitusi Teile jagatakse. Vajaduse korral suunab taastusravi arst Teid neuroloogi juurde.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt