Stress ja loote areng 26.02.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Selline küsimus, et kas rasestumise aegne isa stress võib mõjuda tulevase lapse intelligentsusele?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! See on huvitav küsimus ning tõenäoliselt ei ole mina sellele küsimusele kõige õigem vastaja. Praktilise meditsiini esindajana arvan, et see on vähe tõenäoline. Viljastavad seemnerakud on nii elujõulised, et vaevalt mehe stress saab mõjutada loote intelligentsi. Küll aga ema ja isa geenid, mis lapsele pärandatakse on olulised intelligentsile.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt