x-jalad ja hüppepall 19.01.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 1a ja 4 k lapsel on jalgadega probleeme, hakkavad kergelt x-i kiskuma. Taastusravi aeg alles märtsis.
Täna avastasin, et lapsele meeldib paljaste jalgadega seista, joosta ja hüpelda hüppepalli peal (hoian ise tal kätest kinni).
Kuid, kas selline hüpitamine on x-jalgade puhul üldse soovitatav.
Ostsin ka porimati, millel tatsame, käime mööda liivakasti serva - mida veel võiks teha?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Selles vanuses on kerge X-jalgsus normi variant, hiljem see tõenäoliselt kaob. Kõiki tegevusi võite teha, ükski liikumine pole vastunäidustatud.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt