tikid? 17.12.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Probleem järgmine- ligi 2nädalat tagasi hakkas minu 6a tütar silmadega "sügavalt" pilgutama. "Sügavalt" tähendab, et pigistab silmad tugevalt kinni ja seda tihedalt. Igaljuhul on see juba vaadates häiriv... Kui küsin, milles probleem, vastab, et silmad "ise teevad"... Tundub, et nimetatud liigutust ta ise kontrollida ei suuda. Silmad ei sügele, ei ole põletikulised. Tundub, et see silmade "tõmblemine" on talle eneselegi väsitav. Kas pole tegemist nn tikkidega?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Teie diagnoos on täiesti õige-lapsel on tikid. 3-4 kuud võite rahulikult oodata-tikid võivad lakata iseenesest. Kui mitte, siis pöörduge neuroloogi vastuvõtule. Tikke hakatakse ravima kui nad on kestnud 6 kuud(arvestage järjekorraga arsti vastuvõtule).
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt