8 kuuse tüdruku õlgades lihastoonus 07.12.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 8 kuune laps ika veel ei rooma ega tõuse ka istuli. Edasi ajab end keerates.Ajab end vahel käte peale püsti, kuid see on ka kõik, edsi ei lähe. Perearst ütles, et õlgades on lihastoonus liiga suur vajaks massaasi ja ravivõimlemist. Kuna aga ravivõimlemisse saame alles uuel aastal, kas võiksin ise kodus talle massaasi teha?Olen temaga eelnevalt 5 kuusena massaasis käinud ja enam vähem tean, mida teha. Kas teil on täpsemaid soovitusi, mida ja milliseid harjutusi sellise probleemi puhul lapsele kodus teha?Ette tänades
Eneli

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Kahjuks ei saa anda soovitusi last nägemata, sest nn. üldised soovitused puuduvad. Igal konkreetsel lapsel on vajalikud oma harjutused. Arvan, et lapsega erilist probleemi polegi. Roomata ta võiks, aga kui ta ennast neljakäpukile tõstab, siis pole roomaminegi kaugel. Istuma peaks laps 9 kuu vanuses.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt