ülekaal... 02.12.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr.Sööt.
Minu mure selline, et mu 1,8 aastane poeg kaalub 26kilo ja on 86cm pikk.
Oleme käinud mitme arsti juures ja nad pole leidnud mingit põhjust miks ta nii juurde võtab. Tehtud on vere analüüsid ja luu uuringud ja UH peast. Kõik proovid olid korras. Muidu on areng eakohane. Ütleb palju sõnu ja on hästi aktiivne laps.
Söögiisu on samuti normaalne. Ei saa öelda, et sööks liiga palju.
Sündides oli ta kaal 3,880g ja pikkus 52 cm.
Kas on võimalus, et laps lihtsalt kasvab oma ülekaalust välja?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
soovitan siiski lapsega pöörduda neuroloogi vastuvõtule kui Te seda teinud ei ole. Võimalus, et probleem lapse kasvades taandub, on olemas.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt