Laps kardab 27.06.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Väike tüdruk, 2a. ja 3k. on kimpus oma hirmudega. Juba päris väiksena kartis tolmuimeja urinat, samuti remondi aeg puurimist. Puurimise sõna peale juba läheb üleni higiseks ja väriseb. Oleme temaga siis lihtsalt välja läinud. Nüüd kardab autosid. Kui mõni auto lähedalt mööda sõidab siis tõstab kohe käed silmade ette. Muidugi püüame selgitada ja vältida olukordi aga vahest ei õnnestu ja siis järgneb selline nutuga šokk, see ei ole jonn. Laps karjub hirmunult ja teda on väga raske maha rahustada. Vahest ärkab öösel nutuga ja tõmbab teki üle pea. Muidu on väga tubli. On käinud kogu aeg beebikoolis. Räägib palju ja õieti, laulab, tantsib, joonistab. Vahest, kui järsku tõuseb ja jookseb, tundub nagu kordinatsioon oleks veidi häiritud. Sünnikaal oli suur 4,8 kg. aga näitajad kõik head ja traumast ei räägitud. Arste, ka närviarsti, on külastatud nagu ikka lastega, mingi aja tagant. Kõik pidi korras olema. Kas on muretsemiseks põhjust? Kas peaks midagi eraldi jälgima? Või loota vanarahva tarkusele, et "kasvab välja"?
Palju, palju tänu vastamise eest!
Vanaema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et muretsemiseks ei ole põhjust ja laps kasvab välja nendest hirmudest. Kui probleem püsib endiselt ka peale 3-ndat eluaastat, siis soovitan neuroloogi poole pöörduda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt