lapse närvisüsteem 19.06.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus on selline, kui lapsel on tekkinud kukkumisest närvikahjustus kas seda on võimalik täielikult välja ravida. Probleem on selles, et laps kukkus kõrgelt ( umbes 1,5 m) kõrguselt alla ning tal tekkisid seoses sellega nn " pea viskamised". Käisime Tartus traumapunktis. Seal tehti lapsele pea uuringud ning samuti ka rönken kaelast. See oli korras. Edasi saadeti meid lasteneuroloogi juurde, kes pani diagnoosiks närvikahjustuse ning kirjutas välja Fenibuti tabletid. Nüüd on pool rohtudest antud aga ta ikka "viskab " pead nagu ebanormaalne laps. Ise laps seda ei tunne aga ma tunnen et endal läheb süda lõhki kui last niiviisi tegemas näen.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Funktsionaalsete hüperkineeside ravi on pikaajaline ja alati ei ole sellel väga head tulemust. Ravimeid, millega ravida, on mitmeid. Alati ei pruugi kohe esimene ravim aidata. Olge kannatlik ja vajadusel pöörduge uuesti neuroloogi poole.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt