Kuidas laps magama saada? 13.05.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 1a ja 11k. poisi ema. Magama minemisega ei olnud meil probleeme kuni võõrutasime lutist. Sellest on juba 3 nädalat. Algus oli raske otsis ikka lutti taga mõned päevad. Nüüd aga magab ilusti ka ilma ja lutti ei otsi juba üle kahe nädala. Muret teeb, aga see et mina ei saa teda magama enam pandud. Varem panime riide, pesime ja tuttu. ( ei mingeid vaidlemisi). Teistega jääb ilusti: tädiga, issiga, vanaemaga.... Minuga hakkab üks suur jant, et tema tahab ikka teise tuppa või meie voodi....
Lasin karjuda, lugesin raamatut, lasin tal endal raamatut vaadata, laulan ja ikka ei ole ta nõus magama jääma, lõpuks istusin voodi juures kuni uinus. (seekord olin üksi lapsega) Teistel õhtutel on issi läinud ja öelnud, et emme magab ja varsti ongi vaikkus. Ja ka öised nutud on meil viimane nädal olnud iga öö. Vahest tahab vaid juua, teine kord pean päris pikalt teda äratama enne kui rahuneb ja voodisse saab.
Kuidas oleks kõige õigem käituda? Võiksin ju istuda mõned õhtud ta kõrval, aga ma ei taha sellist harjumust. Või peakski mees teda magama panema kuni möödub see aeg (kui möödub) ?
Väsinud ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et sellisel juhul ei ole head nõu. On vaid Teie otsused. Kui istute lapse kõrval kuni ta uinub, on alati oht, et ta sellega harjub ja seda Teilt pikki aastaid nõuab. See, et isa last magama paneb, ei ole halb mõte.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt