Kas lapsel on stress? 01.04.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

poiss on neljane. Rahutu on ta olnud juba alates sündimise päevast. Kolm esimest kuud võtsid kogu tahtmise saada veel kunagi lapsi, kuigi olin seda last meeleheitlikult soovinud. Magama hakkas ta korralikult alles kahe aastaselt. Ta on tihti väsinud, isegi hommikul tõustes kurdab, et on nii väsinud. Ta ei jõua käia pikki teid ja joob väga palju. Kui ta juua ei saa siis läheb tal süda pahaks, ja seda mitte teeseldes vaid ta tõepoolest läheb näost valgeks ja on näha et tal on paha. Ta näeb halbu unenägusid ja õhtul kurdab, et kardab magama jääda. Ta on omavanustest peajagu pikem (20kg; 118cm) kas võib olla pinge tekkinud liiga kiirest kasvust? Ta läks lasteaeda kolme poole aastaselt ja pärast seda on tihti - liiga tihti haige. kurdab ka, et jalad valutavad. Üritasin nüüd nii lühidalt ja konkreetselt kirjutada kui võimalik. Nüüd kui üle lugesin, mis kirjutasin, sain isegi aru, et tegelikult on see probleem suurem kui arvasin, olen ilmselt juba harjunud kogu sellega. Kas on võimalik et nii väikesel inimesel st. sünnist alates on stress? Ja mida teha, et seda parandada? Teid ette tänades.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Kaebusi on üsna palju ja selleks et asjasse selgust tuua soovitan Teile lastearsti konsultatsiooni. Osa probleeme võib tõesti olla seotud kiire kasvuga, kuid kindlasti vajaks need mured asjatundlikku lähenemist.Arvan, et neid probleeme stressiga ei ole võimalik seletada.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt