4aastane poiss loobib vihas asju? 12.01.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mure tõesti suur kardan, et lapsel närvid haiged või mis viga?! Viimasel ajal on sagenenud nn. jonnihood või siis nõuab asju ja kui ei saa hakkab asju mööda maad peksma, lükkab toole ümber sõna otseses mõttes märatseb. Olen püüdnud olla rahulik ja lasta tal viha välja valada. Aga hirm on et asi ei ole ikka normaalne. Kas probleem võib olla selles et lapse isaga tülitseme? Või et talle on lubatud kõike mida ta vaid näpuga näitab ja nüüd on staadium kus ta ei mõista, et alati ei saa seda mida ta tahab.
Muidu lasteaias ja vanaema juures on musterlaps, rõõmus, elav, arenenud, jutukas ja julge laps.
Kuhu peaksin pöörduma?
Väga väga mures ema.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Arvan, et olete oma lapsel lasknud siiani kõike teha ja ta peab loomulikuks, et nii see ongi. Agressiivsuse hood võivad olla seotud Teie tülidega ja samuti keeldumistega tema soove täita.Soovitus: püüdke oma pereelu korda teha, küllap siis lakkavad ka poja vihahood. Soovitaksin pöörduda perenõustaja poole kui peres omavahel asju selgeks ei saa räägitud.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt