Murelik ema 29.12.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu laps sündis seljaaju songaga,mis on küll praeguseks opereeritud.Praegu tundub,et kõik on korras.Kuid mis ohtu võib see kujutada tema edaspidisel arengul?Päev enne operatsiooni esinesid tal krambi hood, peale seda aga pole rohkem olnud.Kas ka need kaks asja on omavahel seoses?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Lapse edaspidise arengu kohta saab kõige paremat informatsiooni anda Teie last opereerinud kirurg. Kui närvid, mis väljuvad seljaajust ei saanud kahjustada, siis peaks lapse areng kulgema iseärasusteta. Krambid võivad olla seoses seljaaju songaga, kuna võis esineda seljaajuvedeliku tsirkulatsioonihäire, mis põhjustas peaaju ärrituse. Samas võib olla tegemist ka iseseisva probleemiga.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt