käitumishäire 01.12.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et minu 4 a-ne poeg närib oma sõrme ja sõrm on paistes ning närimis kohale on tekkinud paks ja kõva nahk. Enamasti hammustab ta sõrme siis, kui miski nii väga meeldib või vastupidi, siis kui väga vihastab. Mis võiks olla sellise käitumise põhjus ja millal ta sellest loobub?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Tegemist on harjumusega, mis on kujunenud seoses närvisüsteemi erutusega-nii positiivse kui ka negatiivse emotsiooniga. Soovitan sellele tähelepanu pöörata, küllap see siis ka ajapikku kaob. Mingit konkreetset aega küll öelda ei oska.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt