Laps ähib ja nõksutab peput. 25.11.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu tütar saab kohe kaheksa kuuseks. Ta on juba kuid ähkinud, nii et pikali olles paneb ühe jala teise peale ja käed kokku ning hakkab peput nõksutama. Vahel ka sikutab samal ajal kätega riideid. Ise ähib. Ta ei kaka ega pissi. Arst ütles, et ma ei tohi tal lasta seda teha. Aga nüüd, kui ma teda takistan, teeb ta seda rohkem. Isegi kui mängib asjadega teeb tagaosa neid liigutusi ja kui ma panen käe pepule, hakkab nutma, et ei saa liigutada. Ta nagu mõnuleks ja õhtul ei jää magama kui ei saa ähkida. Ta teeb seda nüüd kogu aeg ja isegi hällis istudes. Mida pean tegema, ta tahab seda teha koguaeg.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Tegemist ei ole millegi muu kui onaneerimisega. See ei ole lapsele kahjulik, kuid pidev onaneerimine ei ole ka väga meeldiv. Katsuge lapse tähelepanu sellelt tegevuselt millegi huvitavaga eemale juhtida. Kui muu ei aita, siis paluge et perearst kirjutaks pihustatavat tuimastit, mida siis peaks kasutama. Tavaliselt läheb onaneerimisperiood üle. Mingeid jälgi see ei jäta.
Edu Teile,
dr. Anu Sööt