näonärvi halvatus 25.11.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

7-aastasel vasaku poole näonärvi halvatus. Väidetavalt viiruse tagajärjel. Raviks on olnud 8 päeva hormoonravi. Nähtavaid tulemusi see ei andnud. Nüüd määrati taastusraviks näovõimlemine 2 korda nädalas 30 min.
Millega veel saaks aidata paranemist? Mis sobiks lapsele alternatiivmeditsiinist?
Olen kuulnud, et nõelravi tehakse ka lastele.
Ka huvitaks kui palju on lootust, et närv siiski toimima hakkab, meile neuroloog seda eriti täpselt öelnud ei ole.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast! Lootused, et Teie laps paraneb, on head. 80% näonärvi halvatustest paraneb täielikult. Paranemine algab umbes 3.haigusnädalal ja täieliku paranemiseni läheb umbes 3 kuud. Näovõimlemist peaksite tegema aga iga päev: laps peaks proovima vilistada, närima nätsu, tõstma kulme. Võimleja näitab need harjutused kindlasti ette. Vältige külmetamist! Nõelravi siiski ei soovitaks-laps tõenäoliselt kardab seda ja seega võib kasu asemel tulla kahju.
Olge tublid!
Tervitades,
dr. Anu Sööt