lapse pärast mures 02.11.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minul poiss saamas 5 aataseks. Siiamaani magab meie toas, magama ta kunagi üksi ei jää.Uni on rahutu.Kardab paaniliselt, et teda jäetakse üksi.Pole kunagi jäetud.Lasteaia kasvataja ütles, et peaksin pöörduna psühholoogi poole, kuna ta ei lase kasvatajal isegi wc-sse minna, kuna kardab üksi jääda ja magama ta lõunaajal ei jää samal põhjusel.Ta on väga emotsionaalne laps ja elab kõik välja öösel.Mul on kaksikud ka ja üks neist on samasugune, kas see on pärilik.Olen jube väsinud ja tahaks ükskord ööselgi vähemalt magada:O)Kas on kuidagi võimalik poisi hirme väljas selgitada.Mina seda teha ei oska.Millest on tal paaniline hirm üksi jääda???

Ettetänades

Mures ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! 5-aastane laps peaks tõesti juba suurtest hirmudest olema nn. "välja kasvanud". Kas ta lasteaias teiste lastega ei seltsi? Unehäirete esinemist on võimalik uurida ja vastavat ravi rakendada.
Soovitan Teil pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt