Jalgade kangestumine. 26.09.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mure on selline, et minu 9 aastasel tütrel lähevad treppidest käies jalad kangeks(umbes esimesed 3-4 trepi astet), samuti kehalise kasvatuse tundides võisteldes (kohalt jooksu alustades), kui aga hoog sees siis kangus kaob. Ei teagi kelle poole pöörduda, aga ta juba kardab neid päevi mil on kehalise kasvatuse tund. On see seotud närvidega? Ja kelle poole pöörduda abi saamiseks?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Lp.ema,
aitäh küsimast! Teie mure on õigustatud. Tegemist on tõenäoliselt müotoonilise düstroofiaga, mis ei ole halvaloomulise kuluga kuid segab inimesel liikuma hakkamist. Diagnoosi täpsustamiseks soovitan pöörduda sõltuvalt Teie elukohast Tartu Ülikooli Lastekliinikusse või Talinna Lastehaiglasse lasteneuroloogi vastuvõtule.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt