Lasteaias söömine. 10.09.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tüdruk 3 aastane on nüüdseks käinud lasteaia alates 01,09 ja ei ole siiamaani võtnud mitteühtegi suutäit.Ta ón olnud sünnist saati laps kes sööb kõike,aga seal? Mittemidagi.Ma saan aru,et on toite mida lapsed ei söö,aga kui menüüd seal olen vaadanud,siis ikka samad toidud mis kodus olen teinud,aga ei söö.Läheb hommikul kella 8,30 aeda ja järgi lähen kella 15,30 ks.Süda nii valutab,ta ju terved päevad söömata!! Kaua nii võib ennem kui mingi tõsine tervisehäda tuleb? Kust peaks abi otsima,kuidas seda probleemi lahendada?Kasvatajatega olen rääkinud,et vägisi nad ei sunni teda sööma.Olen püüdnud meelidada,et kui sööd siis teeme seda ja seda,aga vastus ikka üks- ma ei taha.Või on see esialgne reageering lasteaia vastu?Esimest aastat ta on seal,aga muidu teeb kõik ilusti kaasa ja ei nuta.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Minu arvamus on, et see on reageerimine lasteaiale. Lapsed reageerivad väga erinevalt uutele situatsioonidele. Kui laps kodus sööb, siis ei peaks mingeid terviseprobleeme tekkima. Olge kannatlik!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt