enurees öösel 05.07.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere lp. doktor!
Mul on peagi 13-aastaseks saav poeg, kes siiamaani pissib peaegu igal öösel voodisse. Mure on suur, sest ei oska peale tema üles äratamise öösel ja teatud režiimi jälgimisel, midagi muud teha. Poeg on olnud mõned aastad tagasi uuringutel Mustamäe Lastehaiglas, kus tal mingit haigust ei leitud. Perearst on kirjutanud paar korda ravimit "Minirin", kuid teadupärast see rohi ei ravi, vaid aitab öösel kuivana magada. Sooviksin teada, kas on lootust, et kunagi see mure ka lõpeb (kui suure tõenäosusega?) ja kas tõesti ei ole olemas mingit ravi selle vastu?

ette tänades
Martini ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere Martini ema,
aitäh küsimast! Kahjuks pean vastama, et mingit kindlat ravi selle probleemi puhul ei ole. Väga suure tõenäosusega kaob see probleem puberteediperioodis. Väga vähestel, s.o. 0,5%l jääb probleem ka edaspidi kestma. Loodame, et nii pole Martiniga. Selles vanuses, kus Teie poeg praegu on, tasub proovida ka nõelravi.
Mingit kindlat ravi, mis kõigile aitaks, aga kahjuks praegu pole.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt