unehäired 03.06.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tütar on 9aastane.Sünnitraumaga laps.Umbes 1aastaselt hakkas öine tundideviisi karjumine.Mitte miski ei rahustanud.Magamajäämine vöttis tavaliselt tund vöi enam aega.Ärkas väiksemagi hääle peale üles ja nii mitu korda öö jooksul.Siiamaani laman körval kuni uinub.Ärkab ikka kuni 4korda üles.Mehega oleme mölemad kurjaks ja närviliseks muutunud.11 kuud tagasi sündis terve rahulik poiss.Magas hästi.Siis tekkisid mehega probleemid,tülid igapäevased.Olen ise väga pinges.Nüüd mönda aega ei jää ka väike poja enam hästi magama.Ta küll ei nuta aga ei jää magama.Süles on täitsa uinumas ,kui voodi panen ajab end jälle püsti.Öösel ürkab ka ja uinub alles rinna otsas.Käisin tütrega kaks päeva ära.Isaga oli poiss enamvähem rahulik,kuigi vöib olla ta ei kuulnud ka,sest mu laps ei nuta tavaliselt vaid mömiseb.Peale seda aga laps hakkas järsku öösel nutma,mul jäi piim ka hästi väheseks ja see talle vist ka ei meeldi.Päeval oli unine ja nuttis tihti.Öhtul kussutasin vaheldumisi 1,5 tundi.Samuti nagu suuremal lapsel ,oli üli väsinud aga magama ei jäänud.Enne oli rahulik ,ei nutnud peaaegu üldse.Kas pereprobleemid möjuvad,minu ära olek vöi on see pärilik.?Vöi onnärvisüsteemikahjustus .Elan väikses linnas,ei ole lastepsühhiaatrit.Tütre unehäirele ei leitud ka Tartus lahendust .Olen tüdinud ja natuke hirmul poja pärast.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Pereprobleemid ja rinnast võõrutamine võivad kindlasti lapsele mõjuda. Arvan, et kui need pinged mööduvad, siis hakkab ka laps paremini magama. 9-aastase tüdruku unehäired on siiski raviga võimalik kontrolli alla saada. Soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr.Anu Sööt