11 a. tüdruk nutab ja karjub koguaeg 30.05.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Tahaks Teilt küsida sellist asja,et kas se on normaalne kui varsti 12 a. saav tüdruk hakkab iga pisiasja pärast nutma ja karjuma ja uksi prõmmima ja asju loopima jne.Näitex kui kodus oli limonaad otsa saanud ja tüdruk seda kuulis,siis hakkas ta nutma ja karjuma.Ja sedasi on se asi igapäev ja mitukorda päevas.Igasugu tühiste asjade pärast.Täiesti võimatu on temaga koos olla.Koolis õpib ta normaalselt.Ema temaga arsti juures ei käi,ütleb et teised on süüdi kui laps märatseb.Kuigi vanaema on talle ka öelnud,et mingu arstile.Kui tüdruk oli väike,siis ta ei rääkinud korralikult.Kui kooli läks,siis ei saanud teised paljudest asjadest mida ta rääkis aru.Aga nüüd räägib suht selgelt,kuigi vahest kui on võõras seltskonnas,siis puterdab mõne lausega.Kas tulex ikka veenda ema,et ta lapsega arsti juurde lähex ja mis põhjusel laps sedasi ärridub??

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast! Arvan, et närviarsti poole pöördumine on vajalik, eriti teades, et lapsel on esinenud kõnearengu häire. Muidugi võib selline käitumine olla põhjustatud ka kasvatusest.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt