hüperaktiivne laps? 15.05.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on neljaaastane poeg, kelle käitumine on võimatu.Olen lugenud kirjandust hüpikute kohta ja mulle tundub, et see sobib tema kohta.Käisime ka psühhiaatri juures, talle kirjutati "Phenibut" tabletid ja saatekiri psühhoneuroloogiahaiglasse uuringutele, aga haiglakoha saamisega läheb aega.Kuidas seni hakkama saada???Sõna ei kuula ta absoluutselt, paigal ei püsi kusagil, kedagi ega midagi ei karda-läheb võõraid inimesi lausa tüütama.Mingit häbitunnet tal ei ole, kuhugi kaasa võtta teda ei saa, väga piinlik on.Tuttavad arvavad kõik, et ta on debiilik, aga pea on tal hea, mälu, kõne ja oskuste poolest on teda tihti hoopis vanemaks peetud, kuid siis keerab ta jälle ära.Ta ei ole loll, ta sõna otseses mõttes mängib lolli.Oleme kõiki kasvatusvahendeid proovinud, ei aita ilusasti rääkimine, ei vits...Mida teha - kuhu pöörduda??? Elame Tartus. Jään Teie nõuannet ootama.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast, aga Teie kirjast selgub, et olete juba arsti poole pöördunud. Teie kirjelduse järgi on tegemist hüperaktiivse lapsega. Nende lastega tegeldakse nii Tartu Psühhiaatriakliinikus kui Tartu Lastekliinikus(Lunini 6). Valige välja sobivam koht-kus järjekord lühem. Lapsega katsuge rahulikult käituda ja kasutage phenibuti nagu Teile soovitati.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt