Arenguprobleem 10.05.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen juba 14 ja mul on kaaluga probleemid. Ja tänu sellele pole oma eale piisavalt arenenud. Kui ma veel väiksem olin ei pannud seda tähele, et teistel tydrukutel on hakanud rinnad arenema, puusad lainema jne.
Mina olen igast kyljest kõhna. Muidugi ei söönud ma väiksena üldse. Näiteks piima ma ei joonud ja sellist tavalist toitu mida teised sõid mina ei söönud.
Kõik ütlevad, et oi sa oled ju nii kõhna sul veab jne. Minuarust on see vastik ja ma ei suuda ennast peeglist vaadata.
Muidugi arvate, et kindlasti on anorektik. Aga kas ma siis ei peaks nägema ennast paksuna? Ei näe! Tunnistan probleemi ja tahan abi! Kuhu ma pöörduma peaksin? Perearsti juurde ma ei taha kohe kindlalt minna, sest kuna ta on juba nii kaua mu arst olnud siis on mul jube häbi. Võõrale lahkele noorele arusaajale naisele on palju lihtsam murest rääkida. Igakord kui ennast peeglist vaatan tuleb nutt peale. Sellised mõtted tulevad, et kas sellises kehas saaks kunagi laps areneda(päevi pole veel) Ma arvan, et mul peaks siis olema mingi toidumenüü. Ise olen püüdnud seda koostada aga kuidagi ei oska.
Palun aidake:(

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Mul on väga raske vastata, sest Sa ei kirjuta kui palju kaalud ja kui pikk Sa oled.Samuti oleks vaja teada Sinu vanemate pikkust ja kaalu, ning Sinu ema puberteedi algust. Kui Sul on mure, siis soovitan ikkagi perearsti poole pöörduda. Selles pole midagi häbenemisväärset! Kui Sa aga oma perearsti ei usalda, siis vaheta perearsti.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt