laps pilgutab silmi, unehäired 30.03.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mu laps on 7-kuine. Viimasel ajal pilgutab ta silmi, kui lööb midagi või kuuleb lärmi. Varem ta ei pilgutanud. Millega on tegemist - kas midagi on närvisüsteemiga või ta kasvas piisavalt suureks, et siduma löömist ja selle tagajäreks müra?
Veel üks küsimus. Magamise ajal hakkab poeg mõnikord karjuma (nutma valjusti). Mitu korda nägin, kuidas ta magades tõstis korraga jalad ja käed, ja selletõttu ärkas ja mõnikord nuttis. On see tõsine?

Ette tänades,
Julia.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere lp. Julia,
aitäh küsimast, kuid ainult nende andmete põhjal ei saa ma vastust anda. Soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt