1,5 kuuse probleemid 25.03.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

tere

sooviks ühtteist teada. Meie 1,5 kuune on palju haige olnud- 2 nädalaselt adenoviirus ja äge bronhiit ja kuuselt nohuga palavik. Muret on hakanud tegema see et juba nädala ei taha laps enam korralikult süüa. Söögivahed on veninud 2 tunni aemel 3-4 tunnisteks ja rinnal sööb laps 2-6 min vahel saame 10 min söödud. Siis käib pidev vingerdamine ja nutmine tissi otsas.
teie käest sooviks aga teada, et lapsel on kohutavalt suur ilavool- hommikul juba ainult voolab suunurgast ja mullitab oma ilamulle. Tõmbab ila ka kurku ja köhib siis, hingamine on ka vahel lõrisev kuna ila nii palju siis neelatab pidevalt klõnks-klõnks seda alla. Kas see on norm nii vanal? Tihti on ka sellist "nohiku" norsatust ja samas ka piiksuvat sissehingamist. Lor arst on lapse üle vaadanud.
Ja muidu on ta ka suht närviline tüüp- rinnale sööma pannes kui ennem ärritatud on hakkavad lapse silmas kiiresti küljelt küljele liikuma ja hiljem pööritama ja siis juba rahulikuks muutub. Vahel aga on ilusti paigal ja vaatab mulle otsa.
Unes ehmatab tihti nii et käed hüppavad ja ise ehmatab ennast üles siis.
haiglas meile öeldi et ta on ka spastiline ja sellepärast oksendas vahepeal sageli ja hoiab ennast ühele poole rohkem.
muidu on muutunud juba rahulikumaks võrreldes sellega, et enne röökis hüsteeriliselt pea 24 h. gaasivalud olid kohutavad. nüüd naeratab ja lälistab juttu ja jälgib asju ilusti. aga pead ei võta järgi kuidagi ja ka kõhuli ei saa hakkama pea tõstmisega ja kõhuli olla ei taha ka. . sündis õigeaegselt sünnimuhuga otsmik ees nabanöör ümber kaela ja keha. Toidu tagasiside on tema puhul ka igapäevane iga söögikorra järel.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Probleeme on tõesti palju. Teie jutust jääb selgusetuks, kas süljevool on olnud suur alates sünnist või on see nüüd tekkinud. Kindlasti tuleks last näidata kogenud lasteneuroloogile.
Olete oodatud minu vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt