uni 15.03.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul oleks selline küsimus,et kuidas oleks võimalik saada viie kuune laps magama iseseisvalt ilam , et ta muutuks närviliseka. Praegu uinub ta enamus ajast rinna otsas või kättel.Kui rinda ära püüan võtta ,siis hakkab ta unesegaselt tissi taga otsima ja kui ta rinda kätte ei saa muutub rahutuks ja ärkab täielikult ülesse. Mida teha , et ta uinuks iseseisvalt.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Aga lahendust leida on väga raske! Kui suudate ta rinna otsas magama jäämisest võõrutada, on see suur samm edasi. Peate aga arvestama, et algselt nutab ta lohutamatult! Järgmine samm oleks magama panna voodisse, ilma kätel kiigutamata. Ka see nõuab algselt Teie poolt kindlameelsust ja häid närve. Samas- millal siis veel kui mitte nüüd saate olla oma lapsega nii lähedases kontaktis ja pakkuda talle turvatunnet.
Valik on Teie!
Edu soovides,
dr. Anu Sööt