1,5.a.lapse unehäired 06.03.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Lp.dr.Sööt
Olen mures oma 1,5 a.tütre pärast.Kuni 1.eluaastani oli väga hea unega,rahulik ja terve laps.Lapse unehäired (öösiti) ja rahutu olek sai alguse peale selle kui viibisime septembrikuus haiglas.
Diagnoosiks oli meil trombotsütopeenia,mille arstide arvates põhjustas leetrid-mumps-punetiste vaktsiin.
Minu küsimus olekski järgmine,kas unehäired võivad olla tingitud sellest,et last torgiti haiglas olles päris palju ja just ööseks pandi tilgutid ning see on jätnud lapsele mingi psüühilise trauma ja hirmu?Kusjuures peale haiglat magab ainult enda kõrval ja öö jooksul ärkab üles vahel kuni 10korda hirmsa nutuga.
Olen murelik,kas need on tõesti eaga kaasnevad ja mööduvad unehäired või on see midagi haiguslikku.
Ette tänades ja vastust ootama jäädes murelik Lisetti emme.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere Lisetti emme,
aitäh küsimast! Osa lapsi on tõesti väga tundlikud ning haiglajärgne hirm pole harv nähtus. Soovitan lasteneuroloogi konsultatsiooni. Arvan, et lapsele tuleks kasuks lühike rahustav ravikuur, mille määrab arst.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt