käekiri 25.02.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minu poeg on 9. aastane (II klass) ja jätkuvalt hädas käekirjaga. Muidu on ta väga taibukas ja loeb palju, aga kirjutamine ja ka joonistamine ei taha kuidagi välja tulla. Teeme kodus ka lisatööd ja ma püüan teda ikka kiita kui vähegi parem kiri tuleb, aga koolis on sellega ikka probleeme. Ta pole nagu ise ka eriti huvitatud. Mida ja mis harjutusi soovitate?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Raske probleem! Kui poiss on muidu igati nutikas ja õigekiri talle probleemiks ei ole, huvi ilusamat kirja teha puudub, siis ei näegi ma erilist võimalust asja parandada. Mõned küsimused: ega käed ei värise? kas poiss on kõigis käelistes tegevustes kohmakas? Kui nendele küsimustele vastate jaatavalt, siis soovitan lasteneuroloogi konsultatsiooni. Vastasel juhul võib kodus lasta tal rohkem kirjutada, joonistada. Kui see aga ägeda protesti põhjustab, siis sellest tulu ei tõuse. Tänapäeva koolis käekirjale suurt tähelepanu ei pöörata. Tähtsamaks peetakse õigekirja.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt