televiisor 18.02.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus pole ehk kõige teemakohasem, aga ei leidnud siit ka muud sobivamat rubriiki. Kui kahjulik siis tegelikult televiisori vaatamine 1 aasta 4 kuusele poisslapsele on? Minu pojale meeldib hirmsasti vaadata, istub teine vaikselt, õnnis naeratus näol ja muudkui vaatab. Kui kinni panna, siis paneb ise uuesti mängima või kisa läheb lahti. Kas võib lasta lapsel telekat vaadata? Ja veel - kas nii väike laps vaatab telekat ka kuidagi teisiti kui täiskasvanu või suurem laps?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Pidev teleka vaatamine selles vanuses ei ole küll soovitav! Laps ei saa ju aru, mis ekraanil toimub. Kui muu ei aita, siis peate ka ise mõneks ajaks teleka vaatamisest loobuma(teleka panema ära, kus laps seda ei näe). Tavaliselt selles vanuses lapsed huvituvad, kui üldse, teletupsude taolisest lastesaatest. Peale 1 lastesaate vaatamise päevas ei saa küll kuidagi soovitada.
Kui suhtlusaldis Teie laps on? Kui palju Te omavahel suhtlete? Kui palju ja millisel viisil ta mänguasjadega tegeleb?
Kui saan nendele küsimustele vastused, siis oskan ka täpsemini nõu anda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt