2-he aastane ei räägi 29.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

öelge palun, kui 2.a ja 4.k laps ei räägi, vaid ütleb üksikuid sõnu, kas sel juhul peaks hakkama abi otsima. ometi ema tegeleb lapsega igati ja arendab teda. laps on terane ja tark. saab kõik aru mis räägitakse ja püüab rääkida, aga sõnad ei tule.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Kindlasti soovitan pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule, kes Teie lapse üle vaatab ja tõenäoliselt ka edaspidiseid uuringuid soovitab. Kindlasti kuulub Teie laps riskigruppi kõnearengu suhtes. Tulevik aga ei pruugi sugugi olla tume- osa lapsi hakkab lihtsalt hiljem rääkima. Teie lapse huvides soovitan aga kindlasti lasteneuroloogi poole pöörduda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt