silmad lahti magades 22.01.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Laps on 9 kuud vana ja juba peaegu algusest on tal magades silmad pool lahti,millest see oleneb ja kas seda on ka võimalik kuidagi parandada.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Küsimus: kas ärkvel olles on Teie lapse silmad täiesti avatud? Magades silmade mittetäielik sulgumine ei ole enamasti patoloogia, s.t., mida oleks vaja korrigeerida. Lapse kasvades võib selline asi mööduda, kuis see võib jääda püsima kogu eluks. Tegemist on lihtsalt inimese silmasulgurlihaste isearasusega, mis inimesele endale mingisugust vaevust ei põhjusta.
Tuleb lihtsalt arvestada, et meil kõigil on oma väikesesd iseärasused.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt